Historia Inspiracja Lifestyle Marka osobista

„Byliśmy przygotowani na prowadzenie biznesu wyłącznie online.” – Anna Dratwińska o swojej pracy w MLM

24 sierpnia 2020

Z Anią znamy się już od 6 lat. Pierwszy raz poznałam ją w 2014 r. na poznańskim szkoleniu „Kobieta Niezależna” Kamili Rowińskiej, u której rozpoczynałam pracę, a na które Ania zaprosiła największą chyba w historii liczbę uczestniczek. W sensie sama do nich poszła lub zadzwoniła i powiedziała, że jest to wydarzenie warte uwagi, mają się zapisać i koniec. Uznałam wtedy, że skoro tyle kobiet jej zaufało, musi coś w sobie mieć. Może dar przekonywania, może charyzmę, może duszę lidera. Może wszystkie te cechy. Odkryłam to później.

Ania Dratwińska wraz ze swoim mężem Leszkiem, po prostu robią swoje w mistrzowski sposób. Rozwijają się stale. Adaptują się do nowych warunków bezustannie. Więcej robią, niż mówią. Mają wszysctkie cechy, które w nich wcześniej dostrzegłam. Miałam do czynienia z Anią jeszcze kilkanaście razy później w sytuacjach zawodowych i za każdym razem czułam się przy niej po prostu bezpiecznie. Tak, jak przy kimś, kto konsekwentnie i uczciwie dąży do swoich celów w takich okolicznościach, w jakich akurat jest.

Zapraszam do wywiadu z Anną Dratwińską.

1. Czym się zajmujesz i dlaczego właśnie tym?

Od 2011 roku współpracuję z firmą z branży marketingu sieciowego.  Wcześniej prowadziłam własną działalność gospodarczą, a jeszcze wcześniej pracowałam na etacie. Długo szukałam biznesu, w którym będę mogła się rozwijać, i w którym będę mogła wykorzystać wszystkie swoje talenty. Biznesu, dzięki któremu będę mogła realizować swoje pasje i wreszcie biznesu, w którym moje wynagrodzenie zależne będzie tylko od mojego zaangażowania, a jego granica nie będzie z góry określona. Tego nie znalazłam w żadnej z wcześniej wykonywanych prac, mimo że każdej byłam zaangażowana zawsze na 100%.

Dopiero praca w branży MLM dała mi taką możliwość.

2. Jak zmienia się życie ludzi pod wpływem Twoich usług?

Firma, z którą współpracuję działa w 3 obszarach:ZDROWIE, URODA, PIENĄDZE/BIZNES (Look Good, Feel Great) i zmiany zależą od tego, z jakiego powodu ta osoba do nas dołączyła. Są osoby, korzystające z produktów, które rozwiązują ich problemy z zakresu zdrowia. Jest wiele osób, które są z nami dlatego, ponieważ o swoją młodość i urodę mogą zadbać używając produktów z wysokiej półki biotechnologicznej, i takich, które faktycznie działają. Są tacy którzy którzy zwyczajnie chcą dorobić do swoich miesięcznych potrzeb kilkaset złotych i tacy, dla których praca w MLM to budowanie własnego często międzynarodowego biznesu. Często te wartości naturalnie się łącza.

Pewnie to, co teraz powiem zabrzmi trochę jak wyświechtany MLM-mowy slogan, ale prawda jest taka, że przystępując do firmy z tej branży możesz spełnić swój sen o zdrowiu, pięknie i niezależności finansowej.

3. Co zmieniło się w Twojej branży w czasie pandemii koronawirusa? Jak sobie z tym radzisz?

Tutaj można byłby zadać pytanie: Jak mocno Twój biznes lub Twoje zajęcie jest zależne od zewnętrznych okoliczności?

Wielu właścicieli różnych firm zauważyło w tym czasie, że ich biznesy zależą od zewnętrznych okoliczności. Od tego, co się dzieje na świecie. Restauracje, hotele, salony fryzjerskie kosmetyczne kluby fitness. To tylko niektóre branże, które nie mogły w tym czasie pracować i zarabiać.

Zupełnie inaczej miała się sytuacja w branży MLM. W mojej firmie nie odczuliśmy prawie w ogóle tej sytuacji.

Już od dawna byliśmy przygotowani do prowadzenia swoich biznesów całkowicie online.

Dla niektórych może to zabrzmi dosyć niewiarygodnie, ale podczas kiedy inne firmy zastanawiały się co zrobić, żeby przetrwać, u nas notowane były zyski. To gwarantuje dobrze zbudowana sieć konsumencka ludzi, którzy kupują wtedy, kiedy potrzebują bardzo dobry produkt. Najlepiej taki, którego nikt inny nie ma – my taki w ofercie posiadamy.

4. Co jest Twoją pozazawodową pasją?

Jestem ciekawa, jak zareagują ludzie, kiedy przeczytają, że praca jest moją pasją 🙂

Dawno przestałam to rozgraniczać, co nie znaczy, że jestem w pracy 24 godziny na dobę. Tutaj mogę się rozwijać na wielu płaszczyznach. Uwielbiam dobrą książkę. Pracując tak, jak teraz mam na to czas. Kocham podróżować. W MLM mogę bezkolizyjnie połączyć wypoczynek z pracą, często też te podróże związane są z nagrodą za pracę. (Nie znam zbyt wielu firm, w których właściciele fundują swoim współpracownikom wycieczki do nawet najbardziej egzotycznych miejsc za to, że ci dobrze pracują).

Ponadto uwielbiam poznawać nowych ludzi, prowadzić szkolenia, prezentacje dla zespołu. To też jest pasja… Jest takie powiedzenie „znajdź zajęcie, które pokochasz, a już nigdy nie będziesz musiał pracować”. Coś w tym jest, bo ja właśnie doświadczam tego, robiąc to, co robię.

5. Co najbardziej kochasz w życiu?

Wolność, niezależność możliwość decydowania o sobie. Rozpoczynania dnia, kiedy chcę, a nie kiedy muszę. Pracowania z kim chcę i kiedy chcę. Wyjeżdżania na urlop kiedy mi pasuje, a nie kiedy pozwoli mi na to szef. To, że już nie muszę z utęsknieniem czekać na piątek, a w niedzielę po południu odczuwać stresu przed poniedziałkiem. To taki wewnętrzny spokój, który uwielbiam.

6. Czego życzysz polskim przedsiębiorcom?

Przede wszystkim tego, aby już nigdy nie powtórzyła się sytuacja z lockdownem. Wytrwałości, ale też otwarcia się na zmiany. Zdaję sobie sprawę z tego, że nie jest łatwo nagle zmienić branżę czy też styl pracy, ale czasem jest to jedyna droga do tego, żeby nie zatrzymać się w miejscu. Oczywiście nie twierdzę, że wszyscy mają zacząć pracę w branży marketingu partnerskiego. Gdyby to było takie łatwe, większość z nas zajmowałaby się tylko tym…

Jednak kiedy obserwuję, co się dzieje wokół, to zastanawiam się, jak to możliwe, że wiele osób prowadzących swoje biznesy, nie tak dawno temu została pozbawiona możliwości zarobkowania, niektórzy w tym czasie szukali innych rozwiązań, jednak większość czekała i w momencie poluzowania przez rząd restrykcji, wróciła do swoich zajęć, nie pamiętając o tym, co było… Życzę nam wszystkim umiejętności szybkiego reagowania na zmiany i świadomości, że mimo wszystko jesteśmy zdani głównie na siebie.

7. Co według Ciebie oznacza określenie „robić swoje”?

Podążać za swoimi marzeniami, nie oglądać się na to, co ludzie powiedzą, tylko konsekwentnie w zgodzie ze swoimi wartościami realizować swoje marzenia, pasje i cele.

Z Anią możecie się spotkać tutaj:

  1. Strona www 
  2. Fanpage na Facebooku
  3. Instagram
  4. Firma MLM, z którą współpracuje Anna

 

Mogą Ci się też spodobać

Brak komentarzy

Zostaw komentarz

Skontaktuj się ze mną!
%d bloggers like this: